Forum nokii n95 Zostań administratorem ! Forum do kupienia pod linkiem Allegro

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z polaczeniem lan
12-03-2009, 12:42 PM
problem z polaczeniem lan
witam,posiadam nokie n95,stwozylem z swoim laptopie siec ad hoc i telefon ja wykrywa jak dam na wyszukanie sieci lan,gdy probuje sie z nia polaczyc po chwili laczenia pojawia mi sie komunikat "Internet:Brak odpowiedzi bramy"
co to moze byc jak mozecie to poradzcie cos.z gory dzieki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2009, 02:03 PM
Re: problem z polaczeniem lan
Rozumiem że komputer (A) jest podłączony po kablu do sieci internet i że poprzez karte sieciową (wifi) chce udostępnić internet.
A więc najpierw wejdz w ustawienia karty sieciowej wifi (komputer A)i ustaw typ połączenia-Ad-hoc, potem wejdz w połączenia sieciowe kliknij prawym przyciskiem myszki na połączenie LAN czyli te z którego masz internet=>właściwości =>zaawansowanie i zaznacz opcje udostępnij połączenie sieciowe wtedy karta wifi automatycznie ustawi IP 192.168.0.1 i maske podsieci 255.255.255.0.
Na drugim komputerze (czyli 5530 xm B)ustaw połączenie typu Ad-hoc (albo skorzystaj z przeglądania dostępnych sieci i kliknij połącz)żeby połączyć sie z Komputerem A i najlepiej w protokole TCP/IP wpisz takie ustawienia
IP 192.168.0.2
Maska podsieci 255.255.255.0
Brama 192.168.0.1
DNS 192.168.0.1
03-26-2010, 01:13 PM
Re: problem z polaczeniem lan
321dario napisał(a):Rozumiem że komputer (A) jest podłączony po kablu do sieci internet i że poprzez karte sieciową (wifi) chce udostępnić internet.
A więc najpierw wejdz w ustawienia karty sieciowej wifi (komputer A)i ustaw typ połączenia-Ad-hoc, potem wejdz w połączenia sieciowe kliknij prawym przyciskiem myszki na połączenie LAN czyli te z którego masz internet=>właściwości =>zaawansowanie i zaznacz opcje udostępnij połączenie sieciowe wtedy karta wifi automatycznie ustawi IP 192.168.0.1 i maske podsieci 255.255.255.0.
Na drugim komputerze (czyli 5530 xm B)ustaw połączenie typu Ad-hoc (albo skorzystaj z przeglądania dostępnych sieci i kliknij połącz)żeby połączyć sie z Komputerem A i najlepiej w protokole TCP/IP wpisz takie ustawienia
IP 192.168.0.2
Maska podsieci 255.255.255.0
Brama 192.168.0.1
DNS 192.168.0.1

Widze ze jestes Ogarniety w tym temacie Goscio to jak bys mi poogl to bym byl Ci bardzo wdzieczny Uśmiech
Otoz to ze potrzebuje protokol PPPOE na Symbiana S60 na moja nokie n95.
Potrzebuje to po to zeby miec internet w telefonie za pomoca wifi z anteny ktora mam na dachu, koles od tego internetu powiedzial mi zebym sciagnal to na telefon i dalej mi powie co mam zrobic zeby chodzil mi internet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Stopka

Kontakt | Forum nokii n95 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS