Forum nokii n95 Zostań administratorem ! Forum do kupienia pod linkiem Allegro

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia N900
08-28-2009, 11:08 AM
Nokia N900
Nokia pokazała dziś nowy telefon zbudowany w oparciu o platformę Maemo. Maemo to oprogramowanie typu open source, czerpiące wzorce ze świata komputerów stacjonarnych i oparte na systemie Linux. Według producenta, ma ono zapewnić w urządzeniu o wielkości telefonu możliwości typowe dla komputerów.

Nokia N900 to kolejny krok w rozwoju tabletów internetowych. Entuzjaści nowoczesnych technologii docenią w nim możliwość jednoczesnego wykonywania wielu zadań, w tym przeglądania Internetu, tak jak na komputerze stacjonarnym.
Działające z nowym oprogramowaniem opartym na Maemo 5 urządzenie Nokia N900 pozwala na otwieranie kilkudziesięciu okien działających jednocześnie aplikacji, a przy tym korzystanie z pełni funkcji telefonu komórkowego, ekranu dotykowego i wysuwanej klawiatury QWERTY.
„Nokia N900, wyposażona w oprogramowanie bazujące na systemie operacyjnym Linux, technologię przeglądarki internetowej Mozilla i łączność komórkową zapewnia mobilnym użytkownikom ogromne możliwości” - powiedział Anssi Vanjoki, Executive Vice President, Markets, Nokia. „Urządzenie to wskazuje kierunek naszej pracy nad Maemo. Zamierzamy kontynuować współpracę nad rozwojem tego oprogramowania łącząc zalety komputera, Internetu oraz telefonu komórkowego”.

Maemo stanowi dopełnienie innych platform oprogramowania oferowanych przez firmę Nokia, takich jak system operacyjny Symbian, Windows, Series 30 czy Series 40.

Większa wielozadaniowość dzięki Maemo
Nokię N900 wyposażono w wydajny procesor ARM Cortex-A8 oraz do 1 GB pamięci na aplikacje oraz grafikę OpenGL ES 2.0. Parametry te umożliwiają wielozadaniowość porównywalną z możliwościami prostego komputera. W tym samym czasie na urządzeniu może działać wiele aplikacji, a dzięki temu, że wszystkie uruchomione programy są stale aktywne i dostępne na pulpicie, można je łatwo przełączać.
Przeglądanie stron internetowych w Nokia N900 powinno być całkiem wygodne, gdyż urządzenie wyposażono w ekran dotykowy o rozdzielczości WVGA oraz szybką łączność internetową 10/2 HSPA i WLAN. Zainstalowana w urządzeniu przeglądarka wykorzystuje natomiast technologię Mozilli. Co ważne, N900 w pełni obsługuje technologię Adobe Flash 9.4 co umożliwia wyświetlanie internetowych filmów wideo i interaktywnych aplikacji. Aktualizacja oprogramowania Maemo odbywa się automatycznie przez Internet.

Urządzenie standardowo wyposażono w 32 GB pamięci, którą można rozbudować do 48 GB przy użyciu karty microSD. Miłośnikom fotografii Maemo i Nokia N900 oferują nowy interfejs pozwalający w przyjazny sposób oznaczać zdjęcia i dzielić się nimi z użytkownikami serwisów społecznościowych. Model wyposażony jest w aparat o rozdzielczości 5 MP z optyką marki Carl Zeiss.

Nokia N900 będzie dostępna na wybranych rynkach od października 2009 roku w szacunkowej cenie detalicznej 500 euro, bez podatków i dopłat. Urządzenie zostanie szczegółowo zaprezentowane 2 września podczas kongresu Nokia World w Stuttgarcie. Więcej informacji na temat Maemo można znaleźć pod adresem: maemo.nokia.com.

źródło:wp.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-28-2009, 11:55 PM
Re: Nokia N900
Dodam jeszcze toOczko

Nokia wciąż produkuje najwięcej smartfonów na świecie, jednak jej udział w rynku topnieje z kwartału na kwartał. Powodów jest kilka, ale trzy najważniejsze to iPhone, BlackBerry i Android. Telefon Apple był pierwszym popularnym urządzeniem, które pozwalało na wygodne przeglądanie pełnowymiarowych stron WWW i jednocześnie mieściło się w kieszeni. BlackBerry zrewolucjonizowało pracę w dużych firmach - dzięki niemu, menadżerowi mogą korzystać z emaila jak z SMSów. A Android? To szansa na pojawienie się stosunkowo niedrogich (za system Google nie trzeba płacić) smartfonów wyposażonych w funkcjonalność zbliżoną do iPhone czy BlackBerry.

Trwa moda na telefony, które służą nie tylko do dzwonienia i SMSowania, ale i do korzystania z internetu. Symbian Nokii, ze swoją archaiczną przeglądarką WWW i przestarzałym klientem email wymagał solidnego odświeżenia. Albo wymiany. Nokia wybrała to drugie wyjście - przynajmniej częściowo. Efekt: Nokia N900.

Maemo zamiast Symbiana

Nokia N900, w przeciwieństwie do poprzednich modeli smartfonów Nokii (takich jak N97 czy 5800) nie korzysta z systemu Symbian. Zamiast niego, zastosowano tu linuksa Maemo. Maemo, pierwotnie opracowane jako oprogramowanie dla tabletów internetowych, ma m.in. przeglądarkę WWW blisko spokrewnioną z Firefoksem (Mozilla) oraz klienta poczty elektronicznej obsługującego push email (natychmiastowe dostarczanie wiadomości) i rozbudowane wiadomości w formacie HTML. Książka adresowa Nokii N900 zbiera w jednym miejscu kontakty pochodzące z różnych źródeł - również takich jak Skype i Google Talk.

Wiadomości przesyłane za pośrednictwem komunikatorów internetowych są wyświetlane razem z SMSami - tworzą konwersacje. System N900 pozwala na uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie. Aktualizacje oprogramowania są pobierane automatycznie. Przeglądarka WWW ma wyświetlać witryny internetowe nie gorzej niż jej komputerowy odpowiednik (obsługuje m.in. technologię Flash w wersji 9.4). Nokia N900 może być synchronizowana z usługami korporacyjnymi (poczta, kalendarz, książka adresowa) MS Exchange.

Wygląda na to, że tworząc Maemo i N900, Nokia podjęła wreszcie rękawicę rzuconą przez Apple (iPhone 3G S) i HTC (Hero, Magic).

źródło gazeta.pl

Dodam jeszcze kilka słów od siebie...
Jestem MEGA zachwycony jak narazie tym telefonem i co ważne nowym systemem.Jak do tych czas byłem już przekonany kupic iphone ale jak zobaczyłem co potrafi ten telefon i jego specyfikacje to narazie co wstrzymam się z zakupu iphone chodzisz to też fajny tel:)tylko jak by nie ten aparat ;-

edit:_)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=RP5R-5NX1BE&eurl=http%3A%2F%2Fkomorkomania.pl%2F2009%2F08%2F27%2Fnokia-n900-z-maemo-5-oficjalnie%2F&feature=player_embedded">http://www.youtube.com/watch?v=RP5R-5NX ... r_embedded</a><!-- m -->

telefon w realu Uśmiech
08-29-2009, 08:41 AM
No no kolego jak ci się uda już dorwać to cudeńko to pisz jak się soprawuje i jaki jest koszt zakupu. Pozdro.
08-29-2009, 05:29 PM
500 euro (oczywiście bez podatków i opłat :-P ) to nawet nie tak dużo :mrgreen:

The world makes way for thoes who know where they are going.
08-31-2009, 12:09 PM
No więc właśnie - cena na poziomie N97 a wydaje się być całkiem fajnym telefonem i być może znacznie lepszym (ciekawszym) niż N97.

Sam z niecierpliwością czekam na nadejście nowego systemu - ciekawe jak Linux Oczko sprawuje się w telefonie (smartphonie) ?!
09-05-2009, 06:27 PM
<!-- m --><a class="postlink" href="http://sklep.nokia.pl/nokia-pl/product.aspx?sku=10195359&culture=pl-PL">http://sklep.nokia.pl/nokia-pl/product. ... ture=pl-PL</a><!-- m -->

No znowu jestem zaskoczony Duży uśmiech Już jest do zamówienia za kwotę 2499,00 PLN to nie jest tak dużo jak na taki telefon i co ważne nokie :-P
09-05-2009, 07:21 PM
N97 jest w tej samej cenie! Ciekawe, czy czasem nie "strzelają sobie gola" - bo N900 wygląda na lepszą wersję N97 :?:

The world makes way for thoes who know where they are going.
09-05-2009, 07:22 PM
już Sobie strzelili i to 2 krotnie xD

Cytat:Czy jest jakis dobry emulator xbox 360 by mmoc na nim grac w Assassin's Creeda?
:-D

---->>>[Obrazek: regulamin2he6.jpg]<<<----
09-05-2009, 09:46 PM
n97 tez miala na poczatku kosztowac max 300euro w plotkach...tak samo jest moim zdaniem z n900, chociaz z 2 strony linux jest darmowy wiec nie beda musieli kupywac licencji jak na symbiana czy WM, ale jak znam zycie to nie sprzedadza po cenie takiej jak n97 bo to by bylo zabicie n97 i calej otoczce promocji jaka jej towarzyszyla... a to itak "swierzy" model. I watpie czy bylo by oplacalne rozpoczynac produkcje n97 i za ta sama cene dawac cos o wiele lepszego w tak krotkim czasie....chyba ze n97 drastycznie stanieje..
09-05-2009, 09:56 PM
laddicted ale nokia N900 kosztuje teraz tyle samo co n97 i wątpie że ta druga będzie się teraz sprzedawac tak dobrze jak n900 :lol:
09-11-2009, 07:20 PM
Ja też czekam z niecierpliwością na to cudeńko - tylko nie wiem w jakich sieciach będzie dostępny w UK . Bo po 10-tym pażdziernika mogę zrobić upgrade w O2 i cały czas się łamałem czy iphon 3G S czy nokia n97 , ale teraz mam "kolana połamane" , bo chyba to by było to co tygrysy lubią najbardziej NOWY PHON I NOWY SYSTEM . Może ktoś wie w jakich sieciach bedzie dostępny , bo przeszukałem google i nic tam nie ma , a czas nie pitol nie stoi mam czas do 10-go .

szczesliwi ludzie to tacy, ktorzy nie są świadomi lepszych i wiekszych możliwości , żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.
09-11-2009, 07:37 PM
JASIU6 napisał(a):Ja też czekam z niecierpliwością na to cudeńko - tylko nie wiem w jakich sieciach będzie dostępny w UK . Bo po 10-tym pażdziernika mogę zrobić upgrade w O2 i cały czas się łamałem czy iphon 3G S czy nokia n97 , ale teraz mam "kolana połamane" , bo chyba to by było to co tygrysy lubią najbardziej NOWY PHON I NOWY SYSTEM . Może ktoś wie w jakich sieciach bedzie dostępny , bo przeszukałem google i nic tam nie ma , a czas nie pitol nie stoi mam czas do 10-go .

Jeśli wezniesz Iphona bd musiał podpisać umowe na kolejne miesiące a co za tym idzie podwyższą Ci plan taryfowy...tak mi tłumaczyła Polka w Salonie Oczko

Cytat:Czy jest jakis dobry emulator xbox 360 by mmoc na nim grac w Assassin's Creeda?
:-D

---->>>[Obrazek: regulamin2he6.jpg]<<<----
09-11-2009, 10:44 PM
hmm powiem Ci że nie koniecznie podwyższą plan taryfowy bo nawet przed chwilą patrzyłem na upgrade online i jest iphon 3GS za 19.85 F miesięcznie ( acha a w o2 teraz już będę ponad trzy lata ) , ale bardzo mi się spodobała ta n900 i jeszcze z linux-em na pokładzie zajebiście , ale nie wiadomo kiedy wejdzie na rynek i do jakich sieci w Anglii . A takie małe pytanko co byś wybrał jak byś mógł iphona 3GS czy nokie n900 ??? Amoże masz jakieś info kiedy się pojawi 900-tka na rynku i gdzie ??? A że umowa to nic i tak trzeba mieć phona no nie ??? A ten Polak z salonu to niech weżmie koł i jebnie się w czoło bo to nie Polska że dla stałych klientów są same ochłapy - syf nie telefony i wysokie taryfy ,bo zazwyczaj wszystkie promocje dotyczą "nowych" w sieci .

Sorrki za cały pojazd , ale w dużej części Miałeś racje . Sorrki . Zamówiłem n 900 z preoreder mam nadzieje że bedzie zajebista

I CO JEST ??????

szczesliwi ludzie to tacy, ktorzy nie są świadomi lepszych i wiekszych możliwości , żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.
Odpowiedz 

Skocz do:

Stopka

Kontakt | Forum nokii n95 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS