Forum nokii n95 Zostań administratorem ! Forum do kupienia pod linkiem Allegro

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recenzja Samsunga GT-i8910 Omnia HD
08-26-2009, 08:19 AM
Recenzja Samsunga GT-i8910 Omnia HD
Wstęp

Samsung GT-i8910 Omnia, w Polsce nazywany Omnią HD, zaprojektowany jako przeciw waga dla (głównie) Nokii N97 bezprecedensowo ją znokautował takimi walorami, jak aparat 8 MPx, nagrywanie w HD, świetny procesor, wielki ekran 3,7' o rozdzielczości 640 x 360 (QHD) w technologii AMOLED.

Wszyscy internauci spekulowali, iż telefon będzie PDA z systemem WM, jednak na oficjalnej jego prezentacji stało się jasne, że umieszczono w nim Symbiana piątej edycji (v5).

W Polsce telefon możemy dostać jedynie od producenta za cenę 2299 zł lub w Orange.

Zestaw

Przyszedł kurier, przecinamy wielką kopertę nożem :-D i co widzimy? Niewielkie pudełko w kolorze czarnym z logo Orange ;-), zdjęciem i napisem Omnia HD, kwadracikiem "3G / EDGE". Otwieramy... Pierwsze, co mamy przed oczami to jedynie zafoliowane "papiery", tj. instrukcja obsługi, karta gwarancyjna; płytata miniCD z oprogramowaniem - rzucamy na bok <lol>. Pod folią tą jednak jest to, czego oczekiwaliśmy najbardziej - Omnia HD :-D, poza tym: ładowarka, bateria, słuchawki douszne MiniJack 3,5mm oraz kabel USB. Może ilość akcesorii nie zachwyca, ale co chcieć więcej? Kabla TV, którego nie używamy, czy może karty pamięci, bo 8 GB pamięci wewnętrznej to za mało?

Zdjęcia Omnii HD

[Obrazek: SL274740.JPG]

[Obrazek: SL274747.JPG]

[Obrazek: SL274748.JPG]

Wygląd zewnętrzny

Oczywiście pierwsze, co się rzuca w oczy (szczególnie po półmiesięcznym używaniu Nokii 6020 po sprzedaży XPERII) , to wielki, 3,7' ekran wykonany w wysoko kontrastowej technologii AMOLED (ang. Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode). Umieszczono tu ekran pojemnościowy, który jest czuły na muśnięcie palcem dosłownie, jak iPhone 3G (nie wiem, jak z nowszym, starszym). Nie reaguje na żadny inny materiał (szczególnie rysujący każdy ekran rysik) niż skóra człowieka . Nad wielkim LCD po lewej stronie znajduje się kamer(k)a do wideorozmów o rozdzielczości VGA, a tuż obok, po prawej, znajduje się bardzo czuły czujnik światła, reagujący natychmiast. Ekran + głośnik do rozmów + napis Samsung jest otoczony chromowaną obwódką. Poniżej plazmy znajdują się (tylko) 3 przyciski funkcyjne - odebranie, odrzucenie połączenia, MENU - wkomponowane w chromowany pasek.

Lewy bok zaszczycają klawisze głośności, pełniące również funkcję ZOOMu w aparacie, mocowanie na smycz oraz gniazdo kart microSD(HC) do 32 GB. Na prawym boku jest przycisk blokowania ekranu, przy dłuższym przytrzymaniu - odblokowania, gniazdo synchronizacji, a zarazem ładowania - MicroUSB oraz spust aparatu. Dolna "ściana" Omnii zajmowana jest przez mikrofon do rozmów / dyktafonu / aparatu i jeden z głośników STEREO. Górę rozporządza drugi głośnik (głośniejszy - większy) oraz wejście na słuchawki MiniJack.

Tył telefonu prezentuje się elegancko. Ekskluzywny aparat ze srebrno - chromowaną obwódką, dioda LED napis Samsung Omnia HD oraz... em... logo Orange :-D. Nie wygląda ono aż tak strasznie, jak na większości telefonów - czerń z pomarańczą ładnie współgrają.

Na "fortepianowej" czerni niestety zostają słady palców, jak i oczywiście ekranie (ale kupiłem już folię).

Trzymając Omnię HD w ręku nie jest taki ciężki, na jakiego wygląda. Jest centr.-wyważony :-D Jest dosyć wysoki, nie za szeroki i bardzo cienki, porównując do dzisiejeszych kombajnów multimedialnych. Chcąc obsłużyć ekran, najlepiej używać dwóch rąk, ale trzymając go całą dłonią da radę i kciukiem.

Żeby dostać się do wejścia na SIM trzeba zdjąć tylną klapkę oraz wyjąć baterię o pojemności 1500mAh.

W tym miejscu przywołam ważniejszy elementy z całej specyfikacji:

- ekran 3,7' pojemnościowy AMOLED 16 mln kolorów
- procesor ARM Cortex-A8 600MHz w technoligii 45 Nm
- 256 MB RAMu
- aparat 8MPx robiący świetne zdjęcie
- kamerę nagrywająca filmy w HD 720p 24fps (pierwszy telefon na świecie)
- wbudowana pamięć wewnętrzna 8GB (/16 GB)
- wejście MiniJack
- akumulator o pojemności 1500 mAh
- Symbian S60v5
- radio FM z RDS
- Transmitter FM(?)

No to... jazda

Aby włączyć telefon, trzeba przytrzymać przycisk odrzucania połączenia - "czerwoną słuchawką". Od momentu jego przytrzymania do możności wpisania kodu SIM (można to zrobić od razu - jak miałem telefony z Symbianem v3 musiałem odczekać jeszcze kilka sekund, zanim można było wpisać) upływa dokładnie 20 sekund...

No i pokazuje nam się główny pulpit z jakimś wielkiem, żółtym kwiatem xD oraz możliwymi do rozsunięcia widgetami - bardzo wygodne i nowoczesne rozwiązanie. W porównaniu do starszych telefonów Samsunga - lista widgetów jest "edytowalna" - można usuwać, dodawać ikonki; do tego chodzi to niesamowicie płynnie. Do dyspozycji mamy 3 różne pulpity, które zmieniamy, przejeżdzając palcem z lewej strony na prawą i odwrotnie. Oprócz tego na dole ekranu są 4 skróty: "Telefon", "Konrakty", "Wiadomości", "Menu".

Układ MENU jest taki sam, jak w v3, ikonki "wchodzą" od razu po muśnięciu palcem (kolejna zmiana na lepsze w stosunku do v3 :-p). Ikony to: "Kontakty", "Samsung LBS", "Multimedia", "Internet", "Wiadomości", "Galeria", "Biuro", "Foto-wideo", "RealPlayer", "Aplikacje" (a tam np. full wersja Asphalt4), "Narzędzia", "Ustawienia". Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość CAŁKOWITEJ konfiguracji ikon oraz układu MENU.

RealPlayer

Tej aplikacji musiałem poświęcić oddzielny akapit, gdyż... ma wbudowane sterowniki do odtwarzania DiVXów, XVIDów i wielu innych kodeków - jakiego avika nie wrzuciłem - chodził bez najmniejszych problemów. Po prostu jest to idealny odtwarzacz - nie jest rozbudowany, jak CorePlayer lub (trochę mniej) SmartMovie. Jak dla mnie ma tylko jedną wadę - nie wspiera mpgów. Może i są rzadko używane, ale...

Connecting People

Jak przystało na urządzenia za ponad 1,5 patyka, posiada ono WiFi, Bluetooth, GPS, (UMTS), HSUPA, HSDPA - jednym słowem cały przekrój modułów bezprzewodowych. Bluetooth w wersji 2.0 + EDR działa bardzo dobrze - ma duży zasięg i (podobno) współpracuje ze wszystkimi urządzeniami tego typu. WiFi natomiast, obsługujące standardy 802.11 b/g, udostępnia cały "WLAN-PACK" standardów kodowania: WPA, WPA2, WPA-TSK, WPA-TSK2. Oprócz tego działa bardzo dobrze. Podobnie, jak Bluetooth ma ogromny zasięg. Do tego wbudowana przeglądarka, obsługująca Flasha i mamy pełen komplet. Co do GPSa - z Garminem v5.00.50 bez użycia A-GPS łapie mi satelity w czasie do 15-20 sekund i nie ma "odchyłów".

Aparat, kamera, dioda LED, AKCJA

No to kolejny główny, poza ekranem, atut tego SmartPhone'a. Aparat o rozdzielczości 8MPx robi świetne zdjęcia, porównywalne do zwykłej cyfrówki (poniżej kilka zdjęć PROSTO z telefonu - w żadnej sposób nie były przerabiane). Mamy tu wiele opcji do wyboru - począwszy od trybu fotografii ("Pojedynczy", "Ciągle", "Panorama", "Uśmiech", "Mozaika", "Ramka"), przez Sceny, Rozdzielczości, Ustawienia (Samowyzwalacz, Balans Bieli, Efekty, ISO (100 - 1600), Światłomierz, Stabilizacja obrazu, WDR, wykrywanie mrugnięć, Jakość zdjęcia), tryb Lampy błyskowej, AutoFocusa, Jasność, Podgląd plików i (wreszcie :-p) skończywszy na zmianie trybu (Aparat --> wideo; Wideo --> Aparat). O kamerze nie będę się tak rozpisywał :-). Napiszę tylko, że kombajn ten nagrywa filmy w rozdzielczości HD 720p (1080 x 720) 24fps (minuta nagrania - ok. 35 MB), 480p (720 x 480) 30 fps, niżej nie sprawdzałem, ale myślę, że tak, jak w Samsungu SGH-i8510 INNOV8 przy rozdziałce QVGA będzie to 120 fps. Dioda natomiast zachwyca pod względem mocy. Jednak ma to i swoje minusy. Zdjęcia z bardzo bliska są prześwietlone.

Pakiet biurowy

Kupując telefon za taką kwotę oczekujemy czegoś więcej niż tylko kombajnu multimedialnego :-p, tutaj również się nie zawiedziemy. W folderze "Biuro" mamy bardzo przyjazny w "dotyku" (jak cała Omnia HD :-p) Kalkulator, Zegar, Konwerter, Notatki, Kalendarz, SmartReader do rozpoznawania wizytóek (aplikacja znana z i8510), Słownik (ale tutaj polscy programiści się nie postarali!! brak polskiego języka), Zip, QuickOffice, Adobe PDF.

Internet

Połączenie HSDPA / szybkiego WiFi, ekranu pojemnościowego 3,7' AMOLED, wbudowanej przeglądarki z obsługą Flasha, procesora 600 MHz daje przyjemność i pełną swobodę z surfowania po necie.

Dźwięk

Omnia HD bije wszystkie telefony jakością i głośnością (oprócz chińskich wyrobów :-D). MP3 przy max. głośności (bardzo głośno!) nie ma żadnych szumów, no... chyba, że wrzucimy MP3 z bitrate 64kbs. Dopiero dowiedziałem się, co to naprawdę znaczy dźwięk STEREO w telefonie. Dodatkowo, słuchając muzyki przez słuchawki, możemy włączyć tryb 5:1 :-) - naprawdę niezły efekt.

Serce, czyli... procesor

Wisienka Omnii HD. Producent umieścił w nim procesor ARM Cortex-A8 600MHz... Tak, tak... :-) To ten z iPhone'a 3G S, telefonu za 2,5 tys. Dzięki niemu płynność wszelkich animacji w telefonie wyrywa z butów, możemy oglądać filmy w HD bez żadnej konwersji, tylko wrzucamy na pamięć masową telefonu i OGIEŃ. Podziwiamy możliwości telefonu, później zaczynamy interesować się oglądanym filmem :-D

P.S. W końcu na Garminie da się nawigować :-D

Radio, Transmiter FM
(?)

Radio posiada funkcję RDS i działa nawet na nieoryginalnych słuchawkach, działa nawet bez nich, wystarczy wiedzieć, co odpalić z z:/sys/bin... ;-) Jest automatyczne wyszukiwanie stacji oraz ich zapamiętywanie. Inna sprawa ma się z "Transmiterem"... Omnia HD podobno posiada go w swoim hardeware'u, ale... na razie są problemy z jego uruchomieniem. W systemowych plikach jest aplikacja do jego uruchamiania, ale nie wiadomo, jak działa :-) Na sreenach "przedsprzedażowych" była opcja jego włączania, ale... nie ma. Tutaj Samsung się nie postarał. Wszyscy spekulują, że po przeczytaniu toppicu na jednym z for, Koreańcy zajmą się tą sprawą.

Synchronizacja z PeCetem

Jak Nokia PC Suit, tak Samsung PC Studio jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Synchronizacja (wymiana plików, robienie kopii zapasowej) przebiega bez problemu. Bardzo intuicyjny i prosty w użyciu program.

PODSUMOWANIE

Jeśli komuś się chciało przeczytać całą recenzję wie, że w moich oczach jest idealny sklep dla każdego (biznesmena, bizneswomen :-), młodzieży, normalnego użytkownika). Jest to pierwszy telefon Samsunga z Symbianem, jednak w porównaniu do Nokii - tutaj nie trzeba, co chwilę wydawać nowego oprogramowania z poprawkami. Działa on po prostu doskonale - nie zamykając procesów chodzi, jak tornado, nie zawiesza się. Pomimo wielkiego ekranu i niesamowitych multimediów, bateria w telefonie trzyma 3-4 dni przy częstszym niż "normalnym" użytkowaniu. Wykonanie telefonu również zasługuje na pochwałę.

Nie przedłużając - Samsung GT-i8910 w pełni zasłużył na HD w nazwie.

Zdjęcia z oto tej Omnii HD

Auto:

[Obrazek: 125127001168.jpg]

[Obrazek: 125127017441.jpg]

[Obrazek: 125127020360.jpg]

[Obrazek: 125127019485.jpg]

[Obrazek: 125127020795.jpg]

Makro:

[Obrazek: 125127058957.jpg]

[Obrazek: 125127081412.jpg]

[Obrazek: 125127083373.jpg]

[Obrazek: 125127085033.jpg]

[Obrazek: 125127078197.jpg]

[Obrazek: 125127092213.jpg]

[Obrazek: 125127086319.jpg]

[Obrazek: 125127100325.jpg]

[Obrazek: 125127102422.jpg]

[Obrazek: 125224522557.jpg]

Film z Omnii HD, nagrany w... HD

http://odsiebie.com/pokaz/5081351---3fec.html

N 3100>LG B2050>SE K300i>Moto V235>Si S65>SE K700i>SE K550i>N 6288>N N70>N N73>SPV M650>N N95-1>HTC TyTN II>N N95-2>SE XPERIA X1i>S Omnia HD>S Omnia II>11x iPhone 3GS 32GB>S Galaxy S>6x iPhone 4 32GB>HTC Desire HD>3x iPhone 4 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-26-2009, 09:15 AM
Re: Recenzja Samsunga GT-i8910 Omnia HD
No muszę przyznać, że masz fajnego zółwia :-) Też kiedyś miałem takiego :-P Co do Omnii HD, to fajnie się prezentuje. Podoba mi się, ale jestem wierny Nokii ;-)

[Obrazek: banner1.png]
08-26-2009, 09:34 AM
o tym znokautowaniu bym nie przesadzał... Sztucznie powiększona matryca 8 MpX na mnie osobiście nie robi wrażenia... jeśli już miałbym się kłócić o walory Omnii to wymieniłbym wyświetlacz Aomled i procesor. Solidne 65 mano i optymalne 600 Mhz - znając życie ze sporym zapasem. Być może symbian v5... ale musiałbym to zobaczyć z bliska.

Nie Zajmuję się Uploadem. Nie udostępniam plików, tylko się nimi dzielę - wszystkie pochodzą z moich prywatnych zasobów :-)

[Obrazek: slrcio.jpg]

Cogito Ergo Sum...
08-27-2009, 06:29 AM
Cytat:Podoba mi się, ale jestem wierny Nokii ;-)

To cię kiedyś zgubi ;-) Bez urazy, ale dziwię się ludziom, którzy kupują N97 za prawie 2 tys. PLN, mogąc mieć znacznie lepszy telefon za 1,5k. Nokia wygrywa tylko (podobno niezbyt wygodną ze względu na 3 rzędy) klawiaturą QWERTY i napisem Nokia, który i tak już stracił na wartości od czasu N95 8GB (w mojej opinii).

Cytat:Sztucznie powiększona matryca 8 MpX na mnie osobiście nie robi wrażenia...

Myślę, że nie jest sztucznie powiększona... Spróbuję jeszcze dziś zrobić zdjęcia tego samego ujęcia w obu rozdziałkach i wstawię na forum - zobaczymy... :-P

N 3100>LG B2050>SE K300i>Moto V235>Si S65>SE K700i>SE K550i>N 6288>N N70>N N73>SPV M650>N N95-1>HTC TyTN II>N N95-2>SE XPERIA X1i>S Omnia HD>S Omnia II>11x iPhone 3GS 32GB>S Galaxy S>6x iPhone 4 32GB>HTC Desire HD>3x iPhone 4 32GB
08-28-2009, 12:57 PM
Obejrzałem filmik, który wrzuciłeś. Muszę przyznać, że kręci fajne i wyraźne filmiki. No i ten zółwik :-P

[Obrazek: banner1.png]
08-29-2009, 05:48 PM
dameon napisał(a):
Cytat:Sztucznie powiększona matryca 8 MpX na mnie osobiście nie robi wrażenia...

Myślę, że nie jest sztucznie powiększona... Spróbuję jeszcze dziś zrobić zdjęcia tego samego ujęcia w obu rozdziałkach i wstawię na forum - zobaczymy... :-P

Chodzi o wielkość matrycy w stosunku do ilości pikseli (w przypadku Omni to 8 milionów) - to dużo na tak małej "powierzchni" - stąd stwierdzenie sztucznie powiększona.

The world makes way for thoes who know where they are going.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-08-2009, 08:34 PM
Piękny telefonik :mrgreen:

[Obrazek: 22729.png]
Aktualnie: IPhone 3G 16GB
Historia:
LG: KU990
Motorola: V3i
HTC: Touch Diamond
SE: K800i 2x, K510i, W850i, W910i
Nokia: 3510i, 7200, 6300, N73 ME, 6500, N95
Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-13-2009, 02:47 PM
Dameon co trzeba zrobić by odpalic radio bez słuchawek???

"N95" smartphone rozpoczynający nową erę inteligentnych komórek :-D
10-13-2009, 03:34 PM
Trza umieć pogrzebać w systemowych plikach :-P C:/sys/bin/FMRadioTest.exe

11-22-2013, 12:37 PM
RE: Recenzja Samsunga GT-i8910 Omnia HD
Bardzo fajny model.
11-27-2013, 05:03 PM
fajny telefonUśmiech kiedyś używałem teraz korzystam z S2 Uśmiech
01-20-2014, 01:39 PM