Forum nokii n95 Zostań administratorem ! Forum do kupienia pod linkiem Allegro

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
N97 - po trzech tygodniach użytkowania
08-20-2009, 09:27 AM
N97 - po trzech tygodniach użytkowania
Nokia N97 na pierwszy rzut oka nie robi zbyt dobrego wrażenia - jest duża. Nie ma się co dziwić, bo jakieś 90% przodu telefonu zajmuje dotykowy ekran, który możemy obsługiwać dołączonym do telefonu rysikiem lub zwyczajnie palcem. Ja sam rzadko używam rysik, bo dla mnie jest zbędny. Bateria w telefonie trzyma spokojnie 5 dni (8 dni jeśli telefon leży na półce). Sam nie mogłem w to uwierzyć, ale to prawda. Czułość wyświetlacza można dostosować w ustawieniach telefonu. Jest on bardzo prosty w użytkowaniu i można się do niego przyzwyczaić już po pierwszym dniu.
W telefonie standardowo są wgrane aplikacje:
JoikuSpot, Traveler, AccuWeather, Bloomberg, AP News, Amazon, YouTube, RealPlayer, Facebook, Hi5, BBC iPlayer, Slideshow, Boingo, Qik, oraz w narzędziach biurowych standardowy QuickOffice, Konwerter, Zip, Kalkulator, Adobe PDF i Słownik angielski, polski i niemiecki (można pobierać z internetu wszystkie inne języki). Gra jaka była wgrana w moim telefonie to Guitar Rock (sam nie wiem o co w niej chodzi). Telefon ma wbudowany Transmitter FM, który dobrze współpracuje z innymi urządzeniami takimi jak radio, wieża Hi-Fi, radio samochodowe itp. :-P SMSy możemy pisać używając klawiaturę wirtualną na ekranie naszego telefonu bądź też przy użyciu klawiatury "qwerty", która jest bardzo prosta w użytkowaniu. Zdjęcia mojej N97:

[Obrazek: lpic2735.jpg]
[Obrazek: lpic2742.jpg]
[Obrazek: lpic2738.jpg]
[Obrazek: lpic2737.jpg]
[Obrazek: lpic2739.jpg]
[Obrazek: lpic2740.jpg]

Telefon prezentuje się ładnie i robi wrażenie na znajomych. 32GB wbudowanej pamięci powinno wystarczyć każdemu, ale jeśli komuś nie wystarcza można ją rozbudować o kolejne 16GB za pomocą karty pamięci microSDHC. Jedyną wadą tego telefonu jest brak wsparcia dla plików filmowych "*.avi". Muzyka w telefonie gra bardzo dobrze i nie ma szumów. Do zestawu dołączone są głośniczki stereo zasilanie dwiema bateriami, na których pliki muzyczne grają wyśmienicie.

Dodaję kilka zdjęć zrobionych tym telefonem:

Zdjęcie zrobione w trybie zbliżenia: [Obrazek: 19082009047.th.jpg]

Zdjęcia w trybie automatycznym: [Obrazek: 05082009013xfzbyjoycl.th.jpg] [Obrazek: 09082009022.th.jpg] [Obrazek: 09082009018.th.jpg]

[Obrazek: banner1.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-20-2009, 11:56 AM
Re: N97 - po trzech tygdoniach użytkowania
A Jak się ma n97 do użytkowania kilku aplikacji naraz?Dla Przykładu Opera Mini,odtwarzacz mp3 i GG?z tego Co Słyszałem nie ma zbyt wydajnego Tego procka :-P

Cytat:Czy jest jakis dobry emulator xbox 360 by mmoc na nim grac w Assassin's Creeda?
:-D

---->>>[Obrazek: regulamin2he6.jpg]<<<----
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-20-2009, 12:11 PM
Re: N97 - po trzech tygdoniach użytkowania
Bartezz napisał(a):A Jak się ma n97 do użytkowania kilku aplikacji naraz?Dla Przykładu Opera Mini,odtwarzacz mp3 i GG?z tego Co Słyszałem nie ma zbyt wydajnego Tego procka :-P

No procka nie ma zbyt wydajnego, ale daje radę. Trochę zacina, ale nie tak bardzo. Więc dla mnie jest dobrym fonem.

08-20-2009, 12:25 PM
Re: N97 - po trzech tygodniach użytkowania
Dobry test :-P a powiedz nam ile jest wolnej pamięci ram ? i czy przy przeglądaniu stron www nie wyświetla się informacja o małej ilości ramu ? A i ten tylni materiał plastiku jest dobrej jakości ?
08-20-2009, 01:49 PM
rafaln95 napisał(a):Dobry test :-P a powiedz nam ile jest wolnej pamięci ram ? i czy przy przeglądaniu stron www nie wyświetla się informacja o małej ilości ramu ? A i ten tylni materiał plastiku jest dobrej jakości ?

Ramu wydaje mi się, że jest coś mało, ale nie robiłem formatu tego telefonu jeszcze i może dlatego, ale zainstalowałem program DeviceInfo i wskazuje 77,84Mb wolnej pamięci. Przy przeglądaniu stron chodzi bardzo płynnie i w ogóle nie zacina, a w tle leci muzyka z odtwarzacza. Tylni panel jest chyba wykonany z ABSu i jest bardzo wytrzymały.

Mam tylko jedno ale, rysik powinien być jakoś ukryty (np . jak w LG Cookie), a tutaj wisi na sznureczku.

08-20-2009, 02:00 PM
Office jest w nowej wersji? Full czy trial ?

Nie Zajmuję się Uploadem. Nie udostępniam plików, tylko się nimi dzielę - wszystkie pochodzą z moich prywatnych zasobów :-)

[Obrazek: slrcio.jpg]

Cogito Ergo Sum...
08-20-2009, 02:20 PM
PrimoGhost napisał(a):Office jest w nowej wersji? Full czy trial ?

Office jest w wersji 4.2.395 w pełnej wersji. Z tego co wyczytałem jest to najnowsza wersja z tego roku.

08-20-2009, 04:25 PM
Aha... to na polskim rynku sprzedają n97 z Trailem. Tak na komórkomaniaku koleś kadził... ehh

Nie Zajmuję się Uploadem. Nie udostępniam plików, tylko się nimi dzielę - wszystkie pochodzą z moich prywatnych zasobów :-)

Cogito Ergo Sum...
08-20-2009, 07:46 PM
trzeba dodać że Zdjęcia Mega dobrze robi Oczko

Cytat:Czy jest jakis dobry emulator xbox 360 by mmoc na nim grac w Assassin's Creeda?
:-D

---->>>[Obrazek: regulamin2he6.jpg]<<<----
08-20-2009, 08:02 PM
"Nie Ghost, aparat jest taki sam, bo też ma 5 mpx, matryca nie jest większa, to, że ma inne preferencje techniczne nic nie znaczy. Foty będzie robił takie same jak n95"

:mrgreen:

BTW... Grzesiu, wrzuć jeszcze coś fajnego z fotek. Nie mogę się napatrzeć

Cogito Ergo Sum...
08-21-2009, 07:38 AM
PrimoGhost napisał(a):BTW... Grzesiu, wrzuć jeszcze coś fajnego z fotek. Nie mogę się napatrzeć

Wrzucę jakieś fajne jeszcze w tym tygodniu :-P

Jeszcze jedna sprawa, dzisiaj wyrobiłem sobie CER na OPDA i zhackowałem N97, zainstalowałem SmartMovie i wgrałem zwyczajny film divx, który zajmuje 700Mb. Zdziwiłem się, ale po odpaleniu go na telefonie chodził płynnie i w ogóle nie zarywał.

08-21-2009, 08:33 AM
bez przesady.... nawet e50 właściwie nie przycina, więc co Cię tak zdziwiło ;]
08-21-2009, 10:01 AM
konrakr napisał(a):bez przesady.... nawet e50 właściwie nie przycina, więc co Cię tak zdziwiło ;]

Zdziwiło mnie to, bo w N95-2 jak wrzuciłem film avi zajmujący 700Mb to zacinał się na każdym kroku.

08-21-2009, 09:51 PM
mnie natomiast dziwiło by to, że na n95-2 się przycinało.... Na n95-1 takiego problemu nie było, więc z założenia w 2 też nie powinno ;]
08-22-2009, 10:38 AM
No, nie wiem.. u mnie na obu był taki problem.. Nie dało się oglądać. Może odpalałeś filmik, który miał mniej klatek, albo mniejsza rozdziałkę.. Nieważne.
a, Grzesiu, takie pytanie. jak sie sprawuje rozpoznawanie pisma? Lepiej niż w 5800? Dałoby się tak napisał całego sms-a, czy dalej to raczej mordęga?

Cogito Ergo Sum...
Odpowiedz 

Skocz do:

Stopka

Kontakt | Forum nokii n95 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS