Forum nokii n95 Zostań administratorem ! Forum do kupienia pod linkiem Allegro

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszkodzony Wyświetlacz w Nokii n95 - Instrukcja
02-20-2010, 03:45 PM
Re: Uszkodzony Wyświetlacz w Nokii n95 - Instrukcja
Temat stary ale moze ktos zerknie na moj filmik na youtube. Wyswietlacz czarny nic niewyswietla, mruga co jakis czas, pozatym wszystko dziala: glosnik, klawisze i ich podswietlenie, normalnie moge z niego dzwonic tyle tylko ze nic niewidac

http://www.youtube.com/watch?v=xdukqVi36xA

Zanim zakupie wyswietlacz i zabiore sie za jego wymiane moze ktos potwierdzi na 100% ze to padniety wyswitlacz.

Dziekuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-21-2010, 09:23 PM
tygry napisał(a):Temat stary ale moze ktos zerknie na moj filmik na youtube. Wyswietlacz czarny nic niewyswietla, mruga co jakis czas, pozatym wszystko dziala: glosnik, klawisze i ich podswietlenie, normalnie moge z niego dzwonic tyle tylko ze nic niewidac

http://www.youtube.com/watch?v=xdukqVi36xA

Zanim zakupie wyswietlacz i zabiore sie za jego wymiane moze ktos potwierdzi na 100% ze to padniety wyswitlacz.

Dziekuje.

Ja obstawiam że to ekran, miałem podobnie w zwykłej n95 Oczko
Miałem czarny ekran, podświetlenie klawiatury, mogłem wszystko robić tyle że z pamięci ;D a do tego się strasznie grzał.
Polecam ci tą stronkę co podałem wyżej jeżeli chodzi o kupno ekranu, z wymianą nie powinno być problemu Oczko.
03-15-2010, 07:05 PM
Witam, mam taki problem z n95 8Gb- pewnego dnia po wyjęciu z kieszeni nie świecił wyświetlacz więc pomyślałem że taśma owszem była już przetarta lekko ale czy to jej wina nie wiem bo wyświetlacz nie działał dalej, zaniosłem tel. do miejscowego "serwisu telefonów" i gość powiedział po 2 tyg. że muszę kupić płytę główna i oddał telefon nie naprawiony, oddałem więc na gwarancji do serwisu nokii i odpisali mi że tel. rzekomo był zalany więc nie podlega reklamacji dodam że telefon na 100% nie był zalany nawet pasek pod baterią ma biały.
podłączyłem go przez kabel video do tv i wszystko w nim działa od kamerki, dzwonienie odbieranie tel. wgrywanie aplikacji ogólnie cały tel działa.
Czy to naprawdę uszkodzona płyta główna czy np. zepsuty wyświetlacz? jak sądzicie
03-15-2010, 10:30 PM
dawidszelag napisał(a):Witam, mam taki problem z n95 8Gb- pewnego dnia po wyjęciu z kieszeni nie świecił wyświetlacz więc pomyślałem że taśma owszem była już przetarta lekko ale czy to jej wina nie wiem bo wyświetlacz nie działał dalej, zaniosłem tel. do miejscowego "serwisu telefonów" i gość powiedział po 2 tyg. że muszę kupić płytę główna i oddał telefon nie naprawiony, oddałem więc na gwarancji do serwisu nokii i odpisali mi że tel. rzekomo był zalany więc nie podlega reklamacji dodam że telefon na 100% nie był zalany nawet pasek pod baterią ma biały.
podłączyłem go przez kabel video do tv i wszystko w nim działa od kamerki, dzwonienie odbieranie tel. wgrywanie aplikacji ogólnie cały tel działa.
Czy to naprawdę uszkodzona płyta główna czy np. zepsuty wyświetlacz? jak sądzicie

Moim zdaniem, jeżeli telefonik działa na kablu TV to powinno być z płyta wszystko ok, prawdopodobnie ekranik do wymiany, ale nie gwarantuję ci tego. Idź do innego serwisu może ci doradza w tej sprawie. Nokia mało poważnie podeszła do sprawy w takim razie ;/ Skoro nie biorą pod uwagę paska.
03-19-2010, 10:08 PM
W N95 często po wymianie panela na nieoryginalny, plastikowy uszkadza sie przetwornik w LCD (uszkodzenie mechaniczne) skutkiem jest czarny obraz na LCD. Podróbka nie zabezpiecza odpowiednio LCD przed naciskiem np. noszenie w kieszeni.
03-19-2010, 10:08 PM
W N95 często po wymianie panela na nieoryginalny, plastikowy uszkadza sie przetwornik w LCD (uszkodzenie mechaniczne) skutkiem jest czarny obraz na LCD. Podróbka nie zabezpiecza odpowiednio LCD przed naciskiem np. noszenie w kieszeni.
12-29-2010, 08:19 PM
RE: Uszkodzony Wyświetlacz w Nokii n95 - Instrukcja
Kupiłem 2 tanie podróby za 14 zł na allegro, poczekam na przesyłkę i powiem wam jaka to jest jakość.
Nie oczekuje dużych kątów widzenia, ale lepiej mieć wyświetlacz "podróba" niż zbity oryginał.

[Obrazek: 174853936945c9f64b02725.gif]
01-12-2011, 12:51 AM
Ok, mam tą podróbę za 19 zł i powiem że jest lepiej niż myślałem.
Kontrast lekko za wysoki, duży kąt widzenia z lewej, prawej i od dołu, ale z góry już tragedia, lekko pochylisz telefon i masz taki kontrast że nic nie widać.

Jak na 19zł polecam ;]

[Obrazek: 174853936945c9f64b02725.gif]
11-02-2011, 11:28 PM
witam
mam problem taki żę wyswietlacz sie włacza widac napis nokia a za chwile robi sie czarny i tylko slychac dzwiek wlaczania sie. wiecie co to moze byc?
01-26-2012, 05:21 PM
Witam. Proszę o pomoc w rozpoznaniu noki N95 czy to ejst zwykla czy N95 8gb albo czy nawet chinol...Kupilem na allegro niby N95 8GB ale otwieram obudowę a tu widzę slot na kartę pamięci ale co dziwniejsze taśma od zwyklej N95 tez nie pasuje wiec co to mzoe byc?? Zrobilem zdjecia plyt tej co kupilem na allegro i tej co mam w domu nie wiem co to za nokai chyba chinol...prosze o pomoc moje gg 9114996 lub e-mail djgruby16@wp.pl z gory dziekuje za pomoc;(
Odpowiedz