Forum nokii n95 Zostań administratorem ! Forum do kupienia pod linkiem Allegro

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 7 Kochać czy nienawidzić ?
06-28-2009, 12:36 PM
Windows 7 Kochać czy nienawidzić ?
jakiś czas temu postanowiłem przesiąść się z wiekowego Windowsa Xp ( wersja mx7 by Malcolm ) który służył bardzo dobrze, jednak pewnych rzeczy z technologii 2001 roku zmienić się nie da żadnymi patchami czy instalkami.
Jako, że jak 99% użytkowników uważam Vistę za narzędzie tortur, postanowiłem przetestować Windows 7. Po szybkiej instalacji cieszyłem się już nowym systemem... Pierwsze wrażenie? Wygląd... osobiście bardzo mi się podoba, mamy do wyboru wiele ciekawych gadżetów i dodatków do pulpitu jak np. fajnie wyglądające zegary ukazujące aktualną moc procesora i zużycie Ram. Na pokładzie mamy już Dx 11, i tym samym spokój na jakiś czas z grami i efektami.
Szybkość jest zadowalająca, nawet bardzo. Chociaż korzenie Windowsa 7 sięgają 2003 roku mamy odczucie, że pracujemy na bardzo nowoczesnym i stabilnym systemie...
W moim przypadku nie obeszło się jednak bez problemów. Główną barierą okazała się instalacja sterowników. Dopiero po ściągnięciu odpowiednich narzędzi dla adaptera ( LiveBox) udało się postawić internet. Reszta sterowników jest zbędna, bo zarówno do chipsetu jak i karty graficznej wspomagania dostarcza Windows. Postanowiłem jednak zainstalować sterowniki dla karty graficznej. N Vidia na swojej stronie, ma już uaktualnione oprogramowanie dla swoich kart pracujących pod Windows 7. Bardzo miło.
Do teraz jednak mam problem z dźwiękiem ;/ Z 8 gniazd audio działa mi jedynie 1... Martwe porty z przodu obudowy nie reagują nawet sygnałem, czy informacją o odłączonym/podłączonym porcie.. To przykre, bo przywykłem do słuchawek i mini wieży podpiętej pod PC... Próbuję szukać jakiegoś oprogramowania, ale nic do do tej pory zainstalowałem nie rozwiązuje problemu... Wykluczam raczej awarię karty Realtek, bo przed instalacją wszystko działało w porządku...
Reasumując, Windows 7 to godny następca Xp. ( wśród systemów, na których da się pracować ) za rok, lub 2 po pierwszych poprawkach myślę, że stanie się narzędziem bardzo lubianym i godnym polecenia każdemu.

Nie Zajmuję się Uploadem. Nie udostępniam plików, tylko się nimi dzielę - wszystkie pochodzą z moich prywatnych zasobów :-)

[Obrazek: slrcio.jpg]

Cogito Ergo Sum...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-28-2009, 03:43 PM
Re: Windows 7 Kochać czy nienawidzić ?
To raczej monolog niż pytanie na temat Windowsa 7 Oczko
Kolego Primo nie wiem, czy jako moderator nie powinienem przeedytować nazwy Twojego posta :lol:

3510i => CXT65 => K750i => N95-2
[Obrazek: 23376.gif]
[Obrazek: 1700io6.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-28-2009, 03:54 PM
Chcieli subiektywną opinię to ją mają. Temat jest w OT

Nie Zajmuję się Uploadem. Nie udostępniam plików, tylko się nimi dzielę - wszystkie pochodzą z moich prywatnych zasobów :-)

Cogito Ergo Sum...
06-28-2009, 04:13 PM
ja rownież pobralem win 7, i jak narazie jestes mega zaskoczony, w akutalizacjach wybralem jezyk polski, i zauwazylem ze jest tez opcja automatycznego pobierania sterownikow (nvidia, i czytnik lini papilarnych), od razu bez zadnych problemow podlaczylem sie do liveboxa i nie odczuwam potrzeby nic instalowac, gg dziala, mozilla dziala ;-) wiec wszystko elegancko, nie wiem jak to sie ma na dluższa mete, ale jak na razie to nie zamierzam wracac na xp, albo viste
:roll:

[Obrazek: banerwarezpl420x60.gif]
06-28-2009, 04:43 PM
Ja już też się dogadałem z dźwiękiem.. wszystko sprawnie i fajnie działa.

Cogito Ergo Sum...
06-28-2009, 06:24 PM
z nie którymi aplikacjami bd problem jak np z xniew ,fakt faktem wszystko po instalacji miałem po instalowane ;p

Laptop to Hp-g70 ;p

Cytat:Czy jest jakis dobry emulator xbox 360 by mmoc na nim grac w Assassin's Creeda?
:-D

---->>>[Obrazek: regulamin2he6.jpg]<<<----
06-28-2009, 07:22 PM
czy trzeba kombinowac dużo żeby miec dwa systemy na raz ? vista i win7?

[Obrazek: 482819207.png]
06-28-2009, 08:37 PM
hmm instalacja przebiegiebła z problemami(zle nagrana plyta;-p)
po instalacji, odrazu polączylo mnie z liveboxem, pierwsze co zrobilem to pobralem mozille i gg, zainstalowalo elegancko
potem postanowilem pobrac spolszczenie, pakiet jezykowy wazyl ok 40mb, zostawilem to i gdy wrocilem bylo elegancko, zmienilem jezyk i wylogowalem sie i zalogowalem, zapomnialbym, gdy pobieralem polski pakiet jezykowy to znalazlo mi tez sterowniki do nvidi i paru innych urzadzen, oczywiscie stery dzialaja poprawnie, nic nie pobieralem tylko tyle co pare rzeczy za pomoca windows update;p

[Obrazek: banerwarezpl420x60.gif]
08-06-2009, 09:50 AM
Wyszedł oficjalny Release Windowsa 7
Jest już w pełni złamany ( na tych samych zasadach co Vista )

Cogito Ergo Sum...
08-18-2009, 09:36 PM
co do sterowników- w win7 są te z visty Język
dopiero po premierze mają być "siódemkowe"
Odpowiedz 

Skocz do:

Stopka

Kontakt | Forum nokii n95 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS