Forum nokii n95 Zostań administratorem ! Forum do kupienia pod linkiem Allegro

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recenzja SE Xperia X1
04-07-2009, 05:42 PM
Recenzja SE Xperia X1
Może nie potrzebna ta recenzja, ale myślę, że każdy by zrobił, a może komuś się przyda i uświadomi, że WM nie jest taki straszny...
Wstęp
Otóż postanowiłem kupić coś z WM 6.1, miałem kupić przed wakacjami, ale zrobiłem to już w ten poniedziałem i zakupiłem SE Xperia X1, myślicie, że Symbian już mi się znudził :?: otóż nie, człowiek chce czasami poznać coś nowego, każda rzecz kiedyś musi się skończyć i zacząć się coś innego, cały czas będę na tym forum, symbian się rozwija jak i WM czy inny system...
Dlaczego akurat SE Xperia X1 :?:
* była nie zbyt droga;
* miałem kupić HTC Touch HD, ale nie miała joya pod ekranem i była nie co droższa i to eliminowało z zakupu;
* ładny wygląd, i to już inny Sony Ericsson niż ten z przed kilku lat;
* świetna klawiatura QWERTY;
* ze względu na spory ram, akurat 256 MB;
* poznanie nowego systemu jakim jest WM.

Postaram się opisać różnicę, między X1 a N95-1, i dlaczego przesiadłem się na WM

Co było w pudełku:
* SE Xperia X1;
* bateria 1500mAh;
* zapasowy rysik;
* ładowarka;
* kabel USB;
* słuchawki;
* instrukcja obsługi;
* oraz CD z oprogramowaniem.

Wygląd zewnętrzny:
Jeszcze przed zakupem, w sklepie jak zobaczyłem na wystawie, i potrzymałem go przez chwilę, to pomyślałem "ale mały i wąski ekran" porównująć do N95 czy HTC Touch HD, ale wiedziałem że GO kupię.
I jeszcze porównując wielkością do N95-1, to X1 jest nieco wyższy i na oko ma ekran węższy. Trzymając go, to posiada z lewej strony no górze z boku, gniazdo MiniUSB, które można podłączyć do kompa, albo podłączyć do ładowarki, z lewej na dole z boku jest głośniczek, jak go się zatknię to słabo słychąć dźwięk, i trzeba uważać, aby go nie zatknąć czymś, jak ktoś dzwoni to można nie usłyszeć dzwonka, z prawej na górze z boku jest regulacja głośności, albo zoom przy robieniu zdjęć/nagrywaniu video, z prawej na dole z boku jest 'spust' aparatu, aby można było włączyć aparat, to należy wejść głęboko w opcje, albo dłuższy czas [2-3s] przytrzymać ten owy przycisk, z górnej strony jest MiniJack, czyli wejście na słuchawki, i można podłączyć każde słuchawki z taką końcówką, oraz wyłącznik urządzenia. Z tyłu telefonu jest aparat fotograficzny 3.2 Mpx z lampą błyskową, aparat jest bez przykrywki, podobnie jest w N95-2 tylko tutaj, mamy jakby na płasko, czyli kurz/brudek nam nie straszny, i łatwo można wyczyścić jak coś się pobrudzi.
Z wyglądu jest bardzo elegancki i ładnie się prezentuje. Jest nie co cięższy od N95, ponieważ ma większą baterię i klawiaturę QWERTY. Pokrywa od baterii jest metalowa i nie powina się łamać, a w N95 to się wymianiało co kilka/kilkanaście miesięcy.
Kartę pamięci wsadza się z boku, ale trzeba zdjąć pokrywę od baterii i wyłączyć telefon i to jest minus tego.
Można dodać, że pudełko X1 jest o wiele mniejsze niż przy zakupie N95.
Mimo 3.2 Mpx to telefon robi ładne i przyzwoite zdjęcia, tak samo jak nagrywa video, jak komuś nie podoba się jak ten smartphon robi zdjęcia czy nagrywa video, to niech kupi aparat cyfrowy, nigdy telefony nie będą robić zdjęć jak aparty cyfrowe, czy np GPS komuś się nie podoba to niech kupi oddzielny nadajnik, zamiast mieć wszystko w jednym...

Ergonomia:
Po prostu jest bardzo wygodny i czuły w każdym miejscu jak się dotyka rysikiem albo palcem. Otwierając klawiaturę to smartphon przełącza się w trym Landscape. Mamy możliwość korzystania z wirtualnej klawiatury bądź z tej wysuwanej. Klawiatura jest podobna do tej co mamy przy komputerze. Klawisze na klawiaturze są dość dobre i dobrze się na niej pisze, każdy będzie musiał się przyzwyczaić jak nigdy nie pisał w ten sposób. Producent urządzenia nie pomyślał i nie dodał strzałek, ale da się bez nich obejść. Ma sporo RAM'u, aż 256MB, więc nie powinno się nic zamykać tak jak to działo się w N95-1, nagle przeglądarka się zamnkie, albo jakiś program, albo wszystko naraz, i to jest kolejny argument dlaczego zmieniłem phon'a. SmartPhon'a można ładować nawet podłączając do kompa, i tym samym kablem można ładować do gniazka sieciowego. Niektórych może odstraszyć wysoka rozdzielczość 480x800, niż w N95 to jest 240x320.

System:
CPU 528 Mhz, ram'u 256 MB, WM 6.1, bardzo dobra konfiguracja i świetnie w WM porusza się. Jeszcze nie miałem, żadnych zawieszeń, czy lagowania, jak to miało miejsce w N95, kolejny argument dlaczego zmieniłem gsm. Szczerze powiedziawszy dla mnie WM jest o niebo lepszy. Ja od razu się oswoimem z system, dla nie których może sprawić probem, nowy interfejs, dotyk, inne menu, inne programy/gry itd... ale do każdego systemu można się oswoić.

Bateria:
Bateria o pojemności 1500mAh, więcej niż w Nokii N95-1/2. I można powiedzieć, że dłużej trzyma, około 1-2 dni przy surfowaniu w necie, graniu, oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki czy radia, a przy mniejszej aktywności powinna trzymać max około 3-4 dni, może więcej. Żeby bateria długo wytrzymała bez ładowania, można wyłączyć UMTS, WLAN, BT, czy GPRS zmniejszyć podświetlenie ekranu. Dodam że naciskając wyłącznik to ekran się nie świeci, nie jest włączony, nie tak jak to miało w N95, że ekran świeci się non-stop. W X1 dłużej ładuje się baterię, nie tak jak w N95 1h30, tylko około 2h30, ale można ładować podłączająć do kompa.

Podsumowanie:
Podsumowując moją krótką recenzję na temat SE Xperia X1, to można powiedzieć, że jest to udany telefon, posiada wszystkie niezbęde i ciekawe funkcje. I jest to już inny SE niż te co kilka lat temu wyższły jak SE K550 itp... Zawsze mówiłem, że nie kupie SE, bo lipne i bez systemu, ale to już się zmieniło, WM 6.1, jedynie Nokia N97 mogłaby rywalizować z tym smartphon'em.
Dla kogo jest ten phon :?: można powiedzieć, dla każdego, kto się nie boi poznawać nowego systemu i jego możliwości, i wie jak je wykorzystać.

Plusy:
* klawiatura QWERTY;
* dotykowy ekran [rysikiem obsługiwany oraz palcem];
* bateria;
* szybkość działania [dobry CPU i dużo RAM'u];
* możliwość wyłączenia ekranu;
* jeden kabel USB do ładowania w gniazdku sieciowym i w kompie;
* szybkie podłączenie do kompa;
* szbyki przesył danych, powyżej 3 Mb/s
* w komplecie zapasowy rysik;
* podświetlana klawiatura;
* panele i możliwość ich pobierania;
* dobry aparat;
* pełna obsługa JAVA oraz Flash to daje nam oglądanie filmów np na <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.YouTube.com;">http://www.YouTube.com;</a><!-- m -->
* dobry GPS i programy do niego
* dobra jakość słuchawek.

Minusy:
* karta pamięci usytuowana głęboko w urządzeniu;
* ciężki;
* szybko bateria pada przy korzystaniu z GPS;
* długie ładowanie baterii [około 2h30];
* słaby głośnik.

Poniżej załączam zdjęcia:

[Obrazek: fng9de4plq924vt8e80.jpg][Obrazek: e95lq83kx606kusr14l.jpg]

[Obrazek: l0sfhx1relti3stqipo.jpg]
[Obrazek: 9tw7z0bej7y9wnwyd1af.jpg]
[Obrazek: havw2wvteps0r8oq7kj.jpg]
[Obrazek: u6v6j46rsrspjeunlhj6.jpg]
[Obrazek: ixa4gzsumi8gklhmra29.jpg]
[Obrazek: ualc8l86zf6xns0o40mr.jpg]
[Obrazek: 1xb9japtbbe8cxwagq7.jpg]
[Obrazek: vl1c61xc3ubpai7h4ebx.jpg]
[Obrazek: 6ik11h7ye7x2ga1gmqo6.jpg]
[Obrazek: e412qjse4556pd48gc.jpg]
[Obrazek: v51d85r4dqbviay4q8ls.jpg]
[Obrazek: 3h3c2v3z9znyjxmigmqx.jpg]
[Obrazek: ail6efe29u28bx42r02.jpg]
[Obrazek: qv01n8gseyfzb637bzsg.jpg]
[Obrazek: t4iflfloazn98jssqyt.jpg]
[Obrazek: hpboi8j8psjrzlqqs66h.jpg]
[Obrazek: sr1u8sp5fs2vcl7629.jpg]
[Obrazek: zgnxiq0bj8j6h60f5yep.jpg]
[Obrazek: 3u4is2zp93cdg8i8lzyw.jpg]
[Obrazek: 9j5kcjoc6mfwzeykan.jpg]
[Obrazek: 02vd8jfa5vjaipvpko4.jpg]
[Obrazek: lvp4kyq2rxj2j1fry3md.jpg]

Zdjęcia były robione Nokią N95-1 5Mpx, które zostały zmniejszone na kompie do roz. 800x600
Jak coś źle napisałem to poprawcie, oraz pytajcie co chcielibyście wiedzieć, postaram się odpowiedzieć...

FULL muza, filmy, gry...Kliknij i zobacz
[you], shackuj swojego symbiana! wyłącz certyfikaty! BANALNIE PROSTE!
[Obrazek: sig.png]
[Obrazek: ea97bcdaca615131b0a22eac6b8bb4c2.gif]
KLIK->Zarób na nowy telefon, dzięki wyświetleniom twojej strony. Polecam<-KLIK
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-16-2009, 05:15 PM
Re: Recenzja SE Xperia X1
Czy ładniejsze robi zdjęcia nisz N95??

Telefony: N95-1
Soft: 31.0.017
Karta pamięci: 2GB SanDisk
Nawigacje: Garmin Mobile XT, NDrive
Strona: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.n95forum.wxv.pl/">http://www.n95forum.wxv.pl/</a><!-- m -->

[Obrazek: 607955977.png]
04-16-2009, 05:17 PM
Przemek_ napisał(a):Czy ładniejsze robi zdjęcia nisz N95??

SE robi gorsze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-16-2009, 08:02 PM
Przemek_ napisał(a):Czy ładniejsze robi zdjęcia nisz N95??
trudno powiedzeć, niby te 3 MPx, ale dobre {świetne} zdjecia wychodzą,
gorzej z tymi filmami robi
taka prosta zasada, chcesz robić zdjęcia to kup aparat cyfrowy, chcesz robić dobre filmy to kup kamerę cyfrową, to tylko telefon który służy wyłącznie do dzwonienia, ale producent dodał bajery typu aparat... dla mnie to nie przeszkadza, nawet te 2 MPx mogły być

04-17-2009, 06:46 PM
A jak jest z głośnością głośników :?:

N 3100>LG B2050>SE K300i>Moto V235>Si S65>SE K700i>SE K550i>N 6288>N N70>N N73>SPV M650>N N95-1>HTC TyTN II>N N95-2>SE XPERIA X1i>S Omnia HD>S Omnia II>11x iPhone 3GS 32GB>S Galaxy S>6x iPhone 4 32GB>HTC Desire HD>3x iPhone 4 32GB
04-17-2009, 06:51 PM
dameon napisał(a):A jak jest z głośnością głośników :?:
dobrze, zawsze mogło być lepiej, dali głośnik chyba "mono"

04-17-2009, 08:21 PM
No to jeszcze jedno pytanie. Jak jest z przystosowaniem aplikacji do ekranu (jak wiadomo większość jest przystosowana do rozdzielczości QVGA, ew. VGA), są jakieś ciekawe gry 3D na cały ekran :?: Pytam, bo się jeszcze zastanawiam nad Touch PRO i właśnie XPERIĄ :-D

N 3100>LG B2050>SE K300i>Moto V235>Si S65>SE K700i>SE K550i>N 6288>N N70>N N73>SPV M650>N N95-1>HTC TyTN II>N N95-2>SE XPERIA X1i>S Omnia HD>S Omnia II>11x iPhone 3GS 32GB>S Galaxy S>6x iPhone 4 32GB>HTC Desire HD>3x iPhone 4 32GB
04-17-2009, 08:34 PM
dameon napisał(a):No to jeszcze jedno pytanie. Jak jest z przystosowaniem aplikacji do ekranu (jak wiadomo większość jest przystosowana do rozdzielczości QVGA, ew. VGA), są jakieś ciekawe gry 3D na cały ekran :?: Pytam, bo się jeszcze zastanawiam nad Touch PRO i właśnie XPERIĄ :-D
szczerze to nie grałem za bardzo tylko app. testowałem i myślałem co pozostawić a co usunąć
tylko w Xtrakt grałem, i naprawdę niezła grafika i dynamika 3D

jeśli chodzi o przystosowanie app. do ekranu to jaką aplikację instalowałem, każda działa na pełnym ekranie bez przycinki, a instalowałem tego sporo, nawet format już zrobiłem i ROM'a nowego wgrałem :lol:
a xperia ma 480x800 w WVGA [wide-VGA]

04-23-2009, 09:31 AM
Prawie bym zapomniał:

Cytat:ładny wygląd, i to już inny Sony Ericsson niż ten z przed kilku lat;

Cytat:I jest to już inny SE niż te co kilka lat temu wyższły jak SE K550 itp... Zawsze mówiłem, że nie kupie SE, bo lipne i bez systemu, ale to już się zmieniło

XPERIĘ jednak wyprodukował HTC :-D

Cytat:CPU 528 Mhz, ram'u 256 MB

Tak naprawdę w XPERII jest jeszcze jeden "procesorek" - ARM9 256 MHz (taki sam jest w N96 - tyle, że tam jest jeden taki :-D ), a co do RAM-u, to ma 384 MB, z czego 128 MB jest zarezerwowanych tylko dla aplikacji + kolejne 128 MB dla grafiki. Po starcie jest ok. 152 MB. Więc jak widzimy, XPERIA jest naprawdę dobrym sprzętem.

04-23-2009, 12:19 PM
wiem, ze HTC wyprodukowal

05-20-2009, 02:01 PM
Ok, XPERIĘ mam już z 2 tygodnie. Przydałoby się do recenzji dopisać o ręcznym AutoFocusie oraz niestety tym, że "telefon" nie daje sobie rady z byle DiVX'ami (ogólnie odtwarzaniem filmów w wysokich rozdzielczościach) - jak na razie brak sterowników do karty graficznej, chociaż przy sprzęcie za taką kasę powinni je napisać przed rozpoczęciem sprzedaży. Wynagradza to natomiast brak przycinków w normalnym użytkowaniu.

Odpowiedz