Forum nokii n95 Zostań administratorem ! Forum do kupienia pod linkiem Allegro

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steve Jobs nie żyje
10-06-2011, 08:20 AM
Post: #1
Ostrzeżenie Steve Jobs nie żyje
Steve Jobs, współzałożyciel i do niedawna szef Apple, zmarł w Kalifornii - poinformowała firma w oświadczeniu prasowym. Miał 56 lat, od lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Urodził się w 1956 roku w San Francisco. 20 lat później wraz ze Stevem Wozniakiem i Ronaldem Waynem założył Apple Computer Inc. - firmę, która na zawsze odmieniła świat informatyki takimi komputerami jak Apple II (1977 r.) czy Macintosh (1984 r.). Niestety w połowie lat 80-tych Jobs popadł w konflikt z Johnem Sculleyem, którego wcześniej mianował prezesem Apple. W efekcie czego odszedł i założył nową firmę NeXT, która produkowała stacje robocze o bardzo nowoczesnym wzornictwie, ale i bardzo wysokiej cenie. To przedsięwzięcie nie odniosło jednak sukcesu. W międzyczasie kupił studio Pixar. Pod nieobecność Jobsa, Apple radziło sobie coraz gorzej na rynku. W 1986 roku w akcie rozpaczy wykupiło NeXT i ponownie zatrudniło Jobsa. W 1987 roku został on szefem Apple, by już rok później zrewolucjonizować myślenie o komputerach osobistych prezentując pierwszego iMaca. W zalewie nijakich, szaro-beżowych pecetów, iMaki były niczym zapierające dech w piersiach dzieło sztuki. To był jednak dopiero początek. iPod (2001 r.), iPhone (2007 r.), iPad (2010 r.) - każdy z tych produktów był w chwili premiery wyjątkowy. Sukcesy te nie miałyby miejsca, gdyby nie charyzma, pasja, inteligencja oraz świetne wyczucie potrzeb konsumentów przez Jobsa. Ten człowiek nie poddawał się bowiem schematom - jego wizje były świeże, śmiałe, zaskakujące. Pod jego kierownictwem Apple urosło na prawdziwą potęgę świata IT osiągając w lutym br. największą wartość giełdową wśród firm z branży.

Steve Jobs od wielu lat walczył z chorobą nowotworową. W 2004 roku przeszedł operację usunięcia nowotworu trzustki. Choroba nie dawała jednak za wygraną, w 2009 roku odbyła się kolejna operacja przeszczepu wątroby po przerzutach raka. Pod koniec sierpnia tego roku Jobs niespodziewanie ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego (CEO) firmy Apple. Choć nie podano oficjalnych przyczyn rezygnacji, powszechnie domyślano się, że najprawdopodobniej zadecydował pogarszający się stan zdrowia. 5 października 2011 roku Steve Jobs ostatecznie przegrał walkę z chorobą...

Na naszych oczach skończył się pewien rozdział historii. Odszedł wielki człowiek, ikona branży.

Zrodlo: dobreprogramy.pl

[Obrazek: banner1.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 03:57 PM
Post: #2
RE: Steve Jobs nie żyje
Zaskoczyło mnie że jeszcze to forum żyje xp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:

Stopka

Kontakt | Forum nokii n95 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS